Tiktok Beğeni Kazanma Yolları

Tiktok Beğeni Kazanma Yolları

TikTok, kullanıcılara hem yüksek kaliteli videolar üretme imkânı hem de bu içeriğin son derece büyük bir kitleye aktarılma şansı sunan dünya çapında bir sosyal medya platformudur. Bu nedenle birçok video ve içerik üreticisinin en son gözdesi olarak sosyal medyaların arasında yükseliyor.

 

Şu anda 2 milyardan fazla kişi TikTok'u telefonlarında barındırıyor ve her gün sosyal ağın her yerine milyonlarca yeni video çekerek yayınlıyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Milyarlarca video içeriği!

 

İşte bu nedenle bu kadar çok sayıda videonun arasından çektiğiniz ve yayınladığınız videonun çok fazla görüntüleme ve beraberinde TikTok beğenisi kazanması oldukça zorlu bir hal alıyor.

 

Çin sosyal ağının "trendler" algoritmaları, büyük kitleye yalnızca önemli miktarda görüntüleme ve beğeni alan videoları gösterme ve tanıtma eğiliminde. İşte bu yüzden bu platformda yer alan tüm kullanıcılar trendleri takip ederek diğerlerinden daha yaratıcı içerikler çekmeye çalışıyor. Yine de bazen yüksek kaliteli içerik oluşturmak bile bunun için yeterli olmuyor.

 

Eğer TikTok hesabınızı takip eden kişiler varsa, bu maalesef tüm takipçilerinizin tamamının içeriğinizi izleyecek ve size beğeni bırakacak anlamına gelmiyor. Üstelik takipçiniz az ise bu durum biraz daha zorlayıcı bir hal alıyor.

 

Yeni Başladığınızda TikTok Beğeni Sayınız

Tiktok Yeni Başlayanlar İçin

TikTok’a ilk defa başladığınızda ve hesabınızı birkaç kişi takip ettiğinde beğeni almak ve daha fazla takipçiye ulaşmak zorlayıcı olabilir. Bu nedenle ilk başladığınız zamanlarda beğeni sayılarınızın bir anda yüksek olmasını beklememeniz gerekir.

 

İlk başladığınız zamanlarda emin ve kesin adımlar atarak ilerlemeniz size daha fazla avantaj sağlayacaktır. Bu yazıda da sıralayacağımız adımları takip ettiğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

 

TikTok Beğeni Kazanmak İçin Trendleri Takip Edin

Tiktok Trendler

Sosyal ağlar platformunun gelişmesi dünyadaki yaratıcılığı daha ulaşılabilir hale getirdi. TikTok’da bu yaratıcılığın çıkmasında büyük bir rol oynuyor. Bu yüzden tüm bu yaratıcı kitlenin içerisinde birçok trendin çıkması kaçınılmaz oluyor.

 

Bir anda popüler olan bir trend, şarkı veya bir dans bir anda binlerce ve hatta milyonlarca TikTok beğenisinin videonuza gelmesini sağlayabiliyor. Bu nedenle trendleri yakından takip etmeniz TikTok hesabınızda beğeni kazanmanızı daha da kolaylaştırıyor.

 

Her Zaman Alakalı Videolar Yapın

 

TikTok'ta beğeni kazanmak, bir de üç rakamlı beğeni sayılarına çıkmak zorlayıcıdır. Bu engeli aşmak için videolarınız için bir stil ve konsept seçmelisiniz. Kullanıcıların sizi ve hesabınızı genel bir kategoriye entegre etmesine izin vermelisiniz.

 

İyi ve doğru hashtag'leri ve trendleri beğeni kazanmak için kullanın. TikTok’da gündeme oturan hashtag'ler daha çok görülmenize ve TikTok beğenilerinizin artmasını sağlar.

 

İnsanlar bu ağları günlük eğlence olarak kabul etmiş ve bu ağlarda içerik üretme hızı insanların beğenisine göre artmıştır. Bu videolardaki mizah ve yenilik o kadar fazladır ki, insanlar en çok hangi sosyal ağı kullanacakları ve takip edecek çok sayıda rekabetçi sayfaya sahip olacakları konusunda çok fazla seçeneğe sahiptir. İçerikten, metinden, fotoğraflardan ve genellikle tekrar eden her şeyden uzaklaşırlar.

 

Popülerlik Kazanın

 

Popülerlik kazanmak söz konusu olduğunda, bireylerin birçok faktöre odaklanması gerekir. Genel olarak, mükemmel kaynaklardan hizmet alıp almadıklarından emin olmaları gerekir.

 

Popülerlik kazanmak için, kullanıcıların videolara daha fazla izleyici çekmesi gerekiyor. Çok sayıda beğeni alarak bu mümkün olabiliyor.

 

TikTok Beğeni Sayısı Artması İçin Takipçi Kazanın

 

Takipçi sayısını artırmak, kullanıcıların bir diğer beğeni kazanmak için ihtiyacı olan araçların arasındadır.

 

Takipçi artması için birçok detayın bir arada olması gerekiyor. Aynı zamanda videolarınızın çok sayıda beğenisi varsa daha fazla kişiye ulaşmanıza olanak sağlanıyor. Kısacası birbirini besleyen iki faktörden bahsediyoruz. Ne kadar takipçiniz varsa o kadar beğeni alabilirken, ne kadar beğeniniz varsa o kadar takipçi kazanabilirsiniz.

 

Hedef Kitlenizi Çok İyi Tanıyın

 

TikTok’un kullanıcı kitlesi her ne kadar çok büyük bir yelpazeye sahip olsa da şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İzleyicilerinin yüzde 42'sinden fazlası 18 yaşın altında!

 

18 yaşın altındaki kitle daha fazla trendleri, daha fazla eğlenceli içerikleri takip etmeyi severse sevsin, onlara bir şeyler katan ve öğreten kanalları da takip ediyorlar. Bunun yanı sıra 18 yaşından büyük hedef kitlelerin eğilimlerinin daha çok moda, yemek, lifestyle ve hatta dijital endüstrilerle ilgili işletmeleri takip etmek ve beğeni bırakmak olduğu görülebiliyor.

 

TikTok beğenileri incelendiğinde bu hedef grubunun daha fazla yol gösterici, sevdikleri içerikleri akranlarıyla paylaştığı görülebiliyor. Arkadaşları da bu döngüyü hızla tekrar ediyor. Kısacası bu döngünün net bir konsepti var; sadece iyi bir içerik hazırlamanız gerekiyor.

 

Sonrası TA-DA! TikTok'ta Beğeni kazanmak ve almak bir şekilde paylaşıma bağlıdır. Bunu sakın unutmayın. 

 

İlginç Videolar TikTok'ta Beğeni Kazanıyor

Tiktok Videolar Beğeni

Basit ama karmaşık bir tarif bu aslında!

 

İlginç içeriklerin hangi sosyal medya platformu olursa olsun dikkat çektiğini hepimiz biliyoruz. Hedef kitlenizin dikkatini çekecek unsurları keşfedin ve videolarınızı buna göre yapın.

 

Bu günlerde izleyiciler daha eğlenceli ve komik, keşif ve bilim, teknoloji ve turizm videolarının tadını çıkarıyor. Derleme gücünüz ne kadar fazlaysa, şansınız o kadar da artıyor. Yaratıcılık ve yüksek kaliteli içerik üretme yeteneği, TikTok'taki başarınızın sırrı olabilir.

 

Aslında bu içeriklerin belirli bir formül yok. Ne kadar kurallar varmış gibi anlatsak da kesinlikle şunu yapın ve beğeni kazanın diyemeyiz. Bu nedenle formülü tam olarak açıklayamıyoruz. İşte bu yüzden basit ama karmaşık.

 

Hedef kitlenizin dikkatini biraz daha erken yakalayabilecek basit ipuçlarını yakalayarak kendi formülünüzü kendiniz oluşturmalısınız. Bizim diyebileceğimiz tek şey, TikTok'ta daha fazla beğeni almak istiyorsanız içeriğiniz komik veya dikkat çekici olmalı!

 

TikTok'ta Beğeni Almak İçin Düzenli Paylaşın

 

Kaliteden asla ödün vermeyin. Beğeni kazanmak istiyorsanız bu sizin altın kuralınız olmalı. Ancak bunun yanı sıra düzenli olarak paylaşım yapmanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın.

 

Kalite birinci önceliğiniz olmalıdır. Kimse kötü videoları sevmez. Farklı çekilmiş veya farklı saatlerde atılmış videolar problem olmayacaktır, ancak sürekli olarak kalitenin düşmesi veya birkaç hafta içinde eski ve tekrarlanan konuları paylaşıyor olmanız hedef kitlenizin gözünde aşikar olacaktır.

 

TikTok'taki izleyicilerinizin çoğunluğunun gençler olduğunu ve her zaman izleyecekleri çok sayıda başka seçenek olduğunu unutmamalısınız. Hesabınızın iyi tanınmasını ve ünlü olmasını istiyorsanız, TikTok'taki videolarınız daha fazla beğeni almasını hedefliyorsanız, o zaman takipçileriniz gibi dikkatli ve hassas olmalısınız!

 

İyi Bir Hashtag Tiktok'ta Bir Mucize Yaratır!

Tiktok Hashtag

Trendleri takip eden ve o anda popüler olan hashtag'ler kullanın. Daha fazla görüntüleme ve beğeni almak için kullanılan ve gündemde olan hashtag'leri bulmak için benzer videoları izleyin.

 

Hashtagleriniz yeni şarkılar veya videolarınızla ilgili konular olabilir. Hashtag kullanmak, diğer sosyal ağlarda olduğu gibi TikTok'ta da görüntülenme ve beğenileri artırır. Kendinize özel hashtagler kullanmak her ne kadar farklı ve sizi tanıyanların daha hızlı bulmasını sağlasa da yeni kitlelere ancak popüler olan hashtaglerle ulaşabilirsiniz.

 

Tahmin edebileceğiniz gibi bu hashtaglerde oldukça fazla rekabet sizi bekliyor olacak. Bu nedenle içeriğinizin özgün, dikkat çekici olması oldukça büyük bir rol burada da karşınıza çıkıyor olacaktır.

 

TikTok'ta Beğeni Alma Konusunda Özgün Olun

Tiktok Beğeni

Başkalarının ürettiği içerikleri birebir kopyalamayın. Kısacası başkasının emeğini ve fikrini çalmayın.

 

Bu noktada şunu sorabilirsiniz “Peki ama popüler olan trendleri yaptığımızda içerikleri kopyalamak olmuyor mu?”.

 

Bir bakıma haklısınız ama unutmamanız gereken şey trendleri takip etseniz de bu içeriklerde kendinizden bir şeyleri katıyor olmanızdır. Ünlü olan bir videonun birebir aynısını yapmayın. Kendi bakışınızı ona katın, videoyu daha da ilgi çekici yapın.

 

Bazı Düşüncelerinizi Kendinize Saklayın!

 

Sosyal medya her ne kadar planlama ve içerik üretimi üzerine olsa da siz de bir insansınız ve fikirleriniz var. Ancak sizi takip eden kişiler fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bilmeyebilir. Bu durumda hayranlarınız tüm düşüncelerinizi bilmeden devam etmenin daha iyi olduğunu söylemeliyim.

 

Her insanın inançları ve önyargıları kendisine aittir. Sizinle aynı fikirde olan birçok insan olabilir, ancak bazı anlaşmazlıklar popülerliğinizi sorgulamaya yeter. Özellikle siyaset hakkında konuşmanın her zaman iyi sonuçlar getirmeyeceğini bilmeniz gerekir.

 

TikTok, insanların eğlenceli ve mutlu anlarını birbirleriyle paylaştıkları bir uygulamadır. Bu günlerde herkesin mutluluğa ihtiyacı var.

  

Diğer Fenomenlerle İş Birliği Yapın

 

TikTok'ta ünlü olmak bir yatırım olarak sayılabilir. Video prodüksiyon yetenekleriniz ne kadar etkiliyse ve yaratıcılığınız bu durmak bilmeyen sosyal medya içerisinde ne kadar kabul edilirse ve yeni trendler oluşturabilirseniz, o kadar popüler ve ünlü olabilirsiniz.

 

Ancak daha o statüye ulaşmadıysanız ve bu yüzden TikTok üzerinden aldığınız beğeni sayıları az ise sizden daha popüler diğer fenomenlerle iş birliğine girebilirsiniz. Beraber yapacağınız ve paylaşacağınız bir içerik bir anda hesabınızın daha fazla trafik çekmesine ve beğeni kazanmasına yardımcı olacaktır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Tiktok Nedir

 

TikTok Nedir?

 

TikTok, kullanıcıların herhangi bir konuda 15 saniyelik videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan kısa biçimli bir video paylaşım uygulamasıdır.

 

TikTok’da beğeni sayısı nasıl arttırılır?

 

Birçok değişkeni olsa da TikTok üzerinde beğeni sayınızı arttırmak için daha fazla içerik üretmeli, özgün olmalı ve planlı bir şekilde hareket etmelisiniz.

 

TikTok’da video nasıl paylaşılır?

 

Ekranın altında yer alan kare içerisindeki artıya basın. Onayları verdikten sonra TikTok’un kendisine özgü ve birçok şeyi yapabileceğiniz kamera ara yüzü sizi karşılayacaktır.

 

Tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz gelin muhteşem Takipçi, Beğeni ve İzlenme paketlerimizle birlikte Tiktok hesaplarınızı büyütelim.

 

İletişime Geç