TikTok Takipçilerini Nasıl Arttırabilirsiniz?

TikTok Takipçilerini Nasıl Arttırabilirsiniz?

TikTok’da daha fazla takipçi mi istiyorsunuz? O zaman doğru yere geldiniz. Bu yazımızda size TikTok’da daha fazla nasıl takipçi elde edebileceğiniz konusunda altın tüyolar veriyor olacağız. Elbette tüm bunlar basit ama bir o kadar da can alıcı tüyolar.

 

32.7 milyondan fazla Türk kullanıcısıyla TikTok son dönemlerin en çok ilgi çeken ve kullanılan sosyal medya platformu olarak öne çıktı. Özellikle hedef kitleniz Z Kuşağı ve Y Kuşağı pazarlarına sağlam bir şekilde düşerse, biraz pazarlama dikkatine odaklanmak için harika bir platformdur.

 

TikTok, en yeni sosyal medya platformlarından biri olarak ve sadece 2016'da başlamasına rağmen, 2020 yılında özellikle pandemi ile birlikte yükselen yıldız olarak ön plana çıktı.Küresel salgın hastalık, insanları evlerinde ve arkadaşlarından uzak tutarken, TikTok popülaritesini artırdı. Görünüşe göre platformun yeniliğini birçok kişi üzerinde kaybetmemiş, aksine daha da arttırmış durumda.

 

Aslında, platform büyümeye devam ettikçe, kullanıcı tabanı, platformun hedef Gen Z demografisinin dışındaki kullanıcıları dahil etmeye devam etti, önce Y kuşağına genişledi ve ardından Gen X ve Boomers arasında giderek daha popüler hale geldi.

 

Peki tüm bunları düşünecek olarak Dünya çapında 800 milyondan fazla TikTok kullanıcısının dikkatini çekmeye hazır mısınız? O zaman başlayalım!

 

TikTok Takipçilerinizi Nasıl Büyütürsünüz?

 

TikTok'ta başarılı olmak istiyorsanız, platformda kapsamlı bir varlığı beslemeniz gerekiyor. Daha geniş bir kitleye sahip olduğunuzda, markanız için daha fazla dikkat çekeceksiniz. Böylece marka bilinirliğini artırabilir, buna bağlı olarak satışları artırabilir ve hedef kitlenizle kalıcı ilişkiler kurabilirsiniz.

 

Daha hızlı bir şekilde daha fazla takipçi edinmenize yardımcı olmak için kullanabileceğiniz platformlar olsa da bu gerçekten size sadece kısa vadede yardımcı olacaktır. Platformu tam potansiyeliyle kullanmak için, markanıza ve söylemeniz gerekenlere gerçekten önem veren gerçek TikTok takipçilerine ihtiyacınız olduğunu ise geç olmadan fark etmeniz gerekir.

 

Neyse ki, 2021'de TikTok takipçilerinizi büyütmenin birkaç yolu var:

 

  • Hedef kitlenizi belirleyin
  • TikTok trendlerinden yararlanın
  • Takipçilerinizi eğitin
  • Hashtag'leri etkili bir şekilde kullanın
  • Videolarınızı çapraz tanıtın
  • TikTok'ta doğru zamanda yayınlayın
  • TikTok yarışmaları oluşturun ve bunlara katılın
  • Diğer TikTok yaratıcılarıyla etkileşim kurun
  • Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kullanın
  • Harekete geçirici mesaj ekleyin

 

Yukarıda bunlardan birkaçını sıraladık ama tüm bu maddeleri okurken bazılarının ne olduğunu anlamayabilirsiniz. O zaman hadi daha detaylı inceleyelim.

 

a-Hedef Kitlenizi Belirleyin

Hedef Kitlenizi Belirleyin

TikTok takipçilerinizi büyütmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri hedef kitlenizi belirlemektir. TikTok oldukça geniş yelpazeye sahip bir kullanıcı kitlesine sahip olması oldukça avantajlı bir sosyal medya yapsa da markaların ve kullanıcıların hedeflerini belirlemesi oldukça önemli bir faktör haline gelmiştir.

 

Diğer sosyal medya platformları gibi, TikTok kullanıcıları birden fazla demografiyi, konumu ve nişleri kapsıyor. Bir grup için iyi sonuç veren içerik türü başka bir grupta yankı uyandırmayabiliyor. Bu nedenle, bir TikTok pazarlama veya TikTok etkileyici stratejisi oluşturmaya başlamadan önce, hedef kitlenizin platformda ne yaptığını bulmak önemlidir.

 

Hedef kitlenizi bulduktan sonra, özellikle o kitle için içerik oluşturmanız gerekir. Amacınız daha fazla TikTok takipçisi elde etmek olsa da hedef kitlenizi gerçek bağlantılar kurmaları için eğitmek ve eğlendirmek amacıyla içerik oluşturmaya yaklaşmanız önemlidir.

 

Burada sizi uyarmamız gereken bir konu daha var. Takipçi kazanmak uğruna alanınız dışına çıkıp önünüze gelen takipçiyi edinmeye çalışmayın. Doğru takipçileri, markanızla, ürün ve hizmetlerinizle ilgilenenlerini ve doğal olarak size katkı sağlamalarını isteyeceksiniz. Eğer takipçi kitleniz markanız için doğru bir kitle değilse boşuna edinmiş olacaksınız. Bu takipçiler pazarlama dönüşüm huninizde daha derine inmekle ilgilenmiyorsa, milyonlarca takipçi size yardımcı olmayacaktır.

 

b-Doğru Zamanı Bulun

 

Daha fazla TikTok takipçisi edinmenin en iyi yollarından biri, TikTok'ta doğru zamanda gönderi paylaştığınızdan emin olmaktır. En iyi zaman elbette, hedef kitlenizin çevrimiçi olma olasılığının en yüksek olduğu zamandır. O tatlı noktayı bulmak biraz deneme yanılma gerektirebilir ama inanın buna değecektir. Bu süreci otomatikleştirmek için bir TikTok planlama aracına göz atmanızı öneririz veya profesyonel bir ekipten bu konuda yardım alabilirsiniz.

 

c-Diğer TikTok Kullanıcıları İle Etkileşim Kurun

Diğer TikTok Kullanıcıları İle Etkileşim Kurun

Tüm sosyal medya platformları gibi TikTok'un da sosyal olduğunu unutmayın. Bu nedenle, etkileşimi artırmak için TikTok'un özelliklerini kullanarak platformdaki diğer TikTok yaratıcılarıyla etkileşim kurmak oldukça önemlidir.

 

Bu birliktelik çabalarına ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili eğitimi dahil etmenin yollarını bularak başlayın, ancak içeriklerinden keyif aldığınız için diğer içerik oluşturucularla etkileşim kurmaktan çekinmeyin.

 

d-Yaratıcılıkla TikTok Takipçisi Kazanın

 

Her sosyal medya içerik üreticisi olarak takipçileriniz sizden daha yaratıcı içerikler bekleyecektir. Ancak bu durum TikTok’da daha fazla belirleyici bir hal almaktadır. Video içeriğin paylaşıldığı platformda eğer eğitici bir kanalınız yoksa takipçileriniz ve potansiyel takipçileriniz sizden yaratıcı video içerikleri bekleyecektir.

 

Bir marka olsanız da yaratıcı içeriklerle TikTok takipçilerinin dikkatlerini üzerinize çekebilirsiniz. Paketleme aşamalarınızı veya üretim aşamalarınızı video olarak yayınlayabileceğiniz gibi, ofis içinden, çalışanlardan eğlenceli videoları da bir marka olarak hesabınızda paylaşabilirsiniz.

 

e-Kullanıcılar Tarafından Oluşturulan İçerikleri Kullanın

Kullanıcılar Tarafından Oluşturulan İçerikleri Kullanın

TikTok'ta daha fazla içerik ve daha fazla zorluk yarattıkça, kullanıcı tarafından oluşturulmuş iyi bir içerik koleksiyonu toplamaya başlayacaksınız. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, TikTok’da yer alan diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriktir. Markanıza olan güveni artırmanıza, daha fazla etkileşim kurmanıza ve TikTok takipçilerinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

 

Paylaşılan videolara tepki videosu çekebilirsiniz veya onların videolarına bir şeyler ekleyerek daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Burada yaratıcılık tamamen size bağlı.

 

f-Takipçilerinizi Eğitin

 

Markalar ve Influencerlar için en iyi TikTok içeriği hem eğitici hem de eğlencelidir. Takipçilerinize değer katan ilgi çekici ve eğitici içerik oluşturmak için TikTok'u kullanın. Hedef kitlenize en iyi şekilde hizmet edebilecek ve hayatlarını kolaylaştıracak ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi paylaşmak için akıllı TikTok içeriğini kullanmak harika bir fikirdir.

 

g-TikTok Takipçisi Kazanmak İçin Hashtaglerden Yararlanın

TikTok Takipçisi Kazanmak İçin Hashtaglerden Yararlanın

Hashtag'ler çoğu sosyal medya platformunda popülerdir. Hatta hashtagsiz artık hiçbir şey yapmadığımızın farkındayız. TikTok’da bundan farksız değil. Kullanıcılar ilgilendikleri içeriği hashtagler yardımıyla kolayca bulabiliyor. Özellikle trendler bu hashtag yapıları üzerinden devam ediyor.

 

TikTok'ta hashtag kullanmak, özellikle markalı hashtag'lerin, trend olan hashtag'lerin bir kombinasyonunu kullandığınızda TikTok hedef kitlenizi büyütmenize yardımcı olabilir. Eğer işletmeye özgü hashtagleri diğer trend hashtaglerle kullanırsanız size daha fazla takipçi gelebilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

TikTok takipçilerinizi nasıl büyütebilirsiniz?

 

TikTok'a yeni başlıyorsanız ve bir markaysanız daha profesyonel bir yardım gözetebilirsiniz. Böyle bir yardımı kullanmak TikTok'ta daha fazla takipçi edinmenin ideal yolu olmasa da, büyük bir takipçi artışı TikTok algoritması ile sinyalinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ardından, daha fazla TikTok takipçileri edinmek için trendlerden yararlanmanız, hedef kitlenizi belirlemeniz, hashtag'ler kullanmanız, doğru zamanda yayınlamanız ve zorluklar yaratmanız ve bunlara katılmanız önemlidir.

 

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik nedir?

 

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, gerçek kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriktir. Markanıza olan güveni artırmanıza, daha fazla katılım sağlamanıza ve takipçi sayınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, kendi meydan okumanıza başlayarak, bir yarışma düzenleyerek veya bir hashtag trendi başlatarak kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği toplamak için TikTok'u kullanabilirsiniz.

 

TikTok'ta hashtag kullanmalı mısınız?

 

TikTok kitlenizi büyütmenize yardımcı olabileceği için TikTok'ta hashtag kullanmak çok iyi bir fikirdir. İdeal olarak, trend olan hashtag'lerin, işletmeye özgü hashtag'lerin, markalı hashtag'lerin ve genel hashtag'lerin bir kombinasyonunu kullanmak istersiniz. Hashtag'ler, sosyal medya platformlarında gerçekten ilgilendiğiniz koleksiyonları bulmanızı kolaylaştırdığı için oldukça popülerdir.

 

Sonuç olarak; TikTok popülaritesini artırmaya devam ediyor, bu nedenle TikTok'ta daha fazla takipçi kazanmakla ilgileniyorsanız, kaybedecek zamanınız yok. Bu makaledeki ipuçlarını kullanarak, daha fazla TikTok takipçisi edinme, katılımı artırma ve platformda canlı bir topluluk oluşturma yolunda ilerleyebilirsiniz veya profesyonel bir ekip ile anlaşarak sizi TikTok’un en sevilen hesaplarından biri haline getirmesini isteyebilirsiniz.

 

Dünya çapında aylık 800 milyardan fazla aktif TikTok kullanıcısı ile hedef kitlenizi platformda bulacağınızı ve bu hedef kitlenin sadece görmek istedikleri içeriği oluşturmanız gerektiğini sakın unutmayın. Eğer istedikleri içerikleri vermezseniz o zaman sizi takip etmeleri için bir neden kalmayacaktır.

 

TikTok'un birincil beslemesi olan Sizin İçin sayfası, izledikleri ve beğendikleri videoların yanı sıra takip ettikleri TikTok içerik oluşturucularına göre her kullanıcı için oldukça kişiselleştirilmiş içerik sunar. İçeriğinizi TikTok'un Sizin İçin sayfasına almak, platformda başarının anahtarıdır, ancak bu listedeki diğer ipuçları olmadan, Sizin İçin sayfasına gitme veya sayfada sürekli olarak öne çıkma olasılığınız zayıftır.

 

Bu makaledeki ipuçlarının her biri önem, ancak tüm hepsini yapacağım derken yolunuzu şaşırmayın. Her bir ipucunu aynı anda uygulamak zorunda değilsiniz. Hedef kitlenizin TikTok'ta ne izlediğini ve platformda en çok ne zaman aktif olduklarını öğrenmeye odaklanarak başlayın.

 

Ardından, yüksek kaliteli içeriği oluşturun ve yoğun zamanlarda yayınlayın. Oradan, buraya dahil ettiğimiz TikTok takipçilerinizi büyütmenin diğer yolları üzerinde çalışmak için daha iyi bir konumda olacaksınız.

 

En önemlisi, hedef kitlenizle etkileşim kurmaktan ve TikTok içeriğinize dikkat çekmek için yaratıcı yollar denemekten korkmayın. Zamanla, pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan TikTok'ta güçlü bir takipçi kitlesi oluşturacaksınız.

 

Tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz gelin muhteşem Takipçi, Beğeni ve İzlenme paketlerimizle birlikte Instagram hesaplarınızı büyütelim.

 

İletişime Geç