Instagram Video İzlenme Rakamları Nasıl Yükselir?Instagram Video İzlenme Rakamları Nasıl Yükselir?

Instagram'daki video izlenmelerinizi artırmak ister misiniz? O halde kullanabileceğiniz birkaç tüyoyu buz yazıda bir araya getirdik.

Instagram izlenme rakamlarınızı artırmanın etkili yollarını mı arıyorsunuz? Profiliniz ve içeriğinizle daha fazla kişinin etkileşime geçmesini sağlamanın çeşitli basit yollarından oluşur. Son derece akıllı, sürekli değişen Instagram algoritması ve çok sayıda rekabetçi marka, platformdaki etkileşim oranlarınızı artırmayı daha da zorlaştırdı. Sosyal medyanın en çok etkileşim alan içerikleri videolar oldukça Instagram’da videoların arttığı bir mecra olmaya başladı.

Videolarınızla Yaratıcı Olun

Instagram video izlenme rakamlarını arttırmanın elbette ki birçok yolu sayılabilir. Ancak bunların içindeki en önemli maddeyi tahmin edebilirsiniz değil mi?

Elbette ki yaratıcı videolar ve içerikler sizi öne çıkarır. Yeni izleyicileri ve takipçileri uzun vadeli takipçilere ve eğer markaysanız müşterilere dönüştürmek, yaratıcı ve benzersiz içerik yayınlamak için zaman ve çaba harcamanızı gerektirir.

Instagram Hikayeleri size daha yaratıcı olma ve her türlü ilgi çekici içeriği paylaşma şansı sunuyor ve böylece Instagram’da izlenme rakamlarınızı arttırmanın önemli bir yolunu sizin için açıyor.

Instagram İzlenme Rakamlarını Arttırmak İçin Saniyeleri Kullanın

Saniyeleri kullanmanın ne demek olduğunu sorguluyor olabilirsiniz. Instagram’da gezerken kaç kere bir videonun ilk saniyeleri sizi sonuna kadar izlemeye yönlendirdi?

Eğer bu sorunun cevabı sayamayacağınız kadar çoksa ne demek istediğimizi anlıyorsunuz. Video içerikleriniz ne kadar doğru olursa olsun eğer videonuzun ilk üç saniyesi ilgi çekici değilse izlenme rakamlarınız artmayacaktır. Çünkü takipçileriniz ve algoritma sayesinde paylaşımınızın ulaştığı kişiler videonuzla ilgilenmeyecektir.

Bu yüzden ilk üç saniyenize önem gösterin ve Instagram video izlenme oranınızın daha da artmasını sağlayın.  Böylelikle kullanıcılar milyonlarca içeriğin olduğu Instagram içinde gezerken videonuzu görecek, dikkatlerini çektiği için izlemeye başlayacaktır. Bu da size izlenme oranlarını arttırmak için mükemmel bir fırsatı beraberinde getirecektir.